Ako zabaliť balík na prepravu - Rýchle opravy notebookov a počítačov. Celá SR

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

Ako zabaliť balík na prepravu

Vnútorné balenie poskytuje ochranu zásielky počas procesu distribúcie. Dobré vnútorné balenie by malo byť schopné chrániť produkt pred nárazmi a vibráciou a potom sa vrátiť k svojmu pôvodnému tvaru, aby poskytovalo ďalšie tlmenie. Existuje veľa vnútorných baliacich materiálov a metód, ktoré pred prepravou balíka prichádzajú do úvahy.

Vnútorné baliace materiály

Voľná výplň
Pri voľnej výplni by ste mali použiť najmenej 5,08 cm materiálu okolo všetkých strán kontajnera. Balík je potrebné navyše mierne preplniť, pretože materiál sa posúva a usádza. Voľná výplň ako nafúknuté polystyrénové oriešky vytvára statickú elektrinu a môže poškodiť elektroniku. Pre elektroniku je potrebné použiť antistatické oriešky. Použite igelitové vrecia, bublinkový baliaci materiál alebo iný materiál na obalenie predmetu, aby sa oriešky nedostali do miest, kde by mohli poškodiť tovar.

Umelohmotný obal so zapuzdreným vzduchom
Baliaci materiál, ktorý je vyrobený zo vzduchových bubliniek, ktoré sú uzavreté medzi dvoma zlepenými fóliami. Tento proces umožňuje uzavretému vzduchu tlmiť nárazy. Uzavretý vzduch poskytuje dobré tlmenie ľahkým predmetom, je pružný a je možné ním obaliť produkt prakticky akéhokoľvek tvaru či veľkosti. Nemal by sa používať na balenie ťažkých produktov. Ak používate obal s uzavretým vzduchom, použite niekoľko vrstiev, aby ste sa uistili, že je chránený celý produkt, vrátane rohov a hrán.

Obal z polyetylénovej peny
Ľahký, mäkký, pružný penový materiál, ktorý zabezpečuje vynikajúcu ochranu povrchu a má tlmiace vlastnosti.
Ideálny na ochranu ľahkých predmetov.

Papier
Papier sa stočí a zhúžva tak, aby vyplnil voľný priestor vo vnútri balíka obsahujúceho predmety s nízkou hmotnosťou, ktoré zároveň nie sú krehké. Keď používate sulfátový papier, poriadne ho zhúžvajte a použite najmenej 5,08 cm okolo obsahu a medzi jednotlivými predmetmi. Umiestnite najmenej 5,08 cm) papiera na všetkých šiestich stranách škatule.

Nafúknutá polystyrénová pena (EPS)
EPS je tvarovateľná, ľahká, lacná pena s minimálnymi schopnosťami tlmenia nárazov. EPS sa často navrhuje s rebrami, ktoré sa pri náraze stlačia a vrátia do svojho pôvodného tvaru. Nie je tak odolná ako iné umelé peny, napríklad polyetylénová a polyuretánová. EPS sa veľmi dobre hodí pre menej krehké zásielky.

Polyetylénová pena (PE))
PE je pena s nízkou hustotou. Vytvarovaná alebo vyrobená PE ponúka vyššiu schopnosť tlmenia nárazov a vibrácií, vďaka čomu je vhodná na tlmenie predmetov vysokej hodnoty a krehkých predmetov.

Polyuretánová pena (PU)
Polyuretán je pružná pena s nízkou hustotou, ktorá dobre absorbuje nárazy a je pružná. Pretože táto pena je ľahká a ohybná, je vhodnejšia pre ľahké balíky.

Vlnitý kartón
Je možné spojiť dve alebo viac vrstiev jedno- alebo dvojvrstvového vlnitého kartónu, a vytvoriť tak podložky či vypchávky. Tieto vypchávky sa môžu použiť na vytvorenie ochranného štítu medzi produktom a obalom Vlnité vypchávky sa najlepšie používajú pri ťažkých, polokrehkých alebo nekrehkých produktoch. Vlnitý kartón sa môže vytvarovať do formy podnosov, igelitových vreciek, priehradiek a iných príslušenstiev balíka, ktoré tlmia polokrehké až nekrehké produkty a zvyšujú integritu prepravného kontajnera.

Metódy tlmenia


Zablokovanie a podopieranie
Použitím pružného materiálu môžete blokovať a podopierať zásielky tak, že sa nárazová energia pohltí a nasmeruje k silnejšiemu bodu produktu. Zaistenie a podopretie sú obľúbenou metódou tlmenia ťažkých balíkov.


Plávanie/vypchávanie
Plávanie je metóda obkolesenia predmetu malými kúskami tlmiaceho materiálu, ktoré sa posúvajú alebo tečú a vyplnia tak prázdny priestor v balíku a rozložia náraz po celom povrchu produktu.

Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky